ZSV Scio – kurz na přijímačky na VŠ

  Čekají tě přijímačky ze ZSV?

  Chystáš se na přijímačky ZSV Scio a máš obavy, jak se ve všech společenských vědách zorientuješ? S našimi přípravnými kurzy získáš všechny znalosti a dovednosti, které pro úspěch v náročném přijímacím řízení potřebuješ. Přidej se k našim úspěšným absolventům ještě dnes.

  V průběhu kurzu základů společenských věd s lektory proberete důležité informace z ekonomie, práva, politologie, sociologie, psychologie, filozofie i religionistiky. Protože víme, jak rozsáhlá tato témata jsou, připravili jsme kurz, který kombinuje online a prezenční lekce, výuková videa a mnoho dalších materiálů včetně slovníčků hlavních pojmů a seznamu doporučené literatury.

  68 lekcí
  Listopad - únor
  Interaktivní výuka
  Lekce prezenčně nebo online
  Zkušení lektoři
  od 5 690 Kč

  Náplň kurzu na ZSV Scio přijímačky

  Lekce filozofie ti představí velké myslitele a filozofické tradice. V kurzu se zaměříme nejen na obecné informace o filozofických směrech, ale spolu s lektorem si i vyzkoušíš rozklíčovat hlavní filozofické otázky daných proudů. 

  V části věnované psychologii se ponoříme do tajů lidského vědomí, probereme společně psychické jevy, procesy, stavy a vlastnosti. Podíváme se na vývoj a typologii osobnosti. Neméně důležitými tématy jsou také stres, duševní hygiena, závislosti a psychosociální rizika. Samozřejmě se budeme věnovat i psychopatologii.

  V sociologii se dozvíš, jak probíhá proces socializace, jaké tvoříme sociální útvary, ve kterých socializačních skupinách se vyskytujeme a jakou hrajeme roli jako jednotlivci ve skupině. Probereme si různé sociální jevy, deviace a problémy.

  V politologii se budeme věnovat státu a jeho funkcím, státotvorným procesům a státním zřízením. Budeme se bavit o ústavě ČR, principech demokracie, občanských právech a povinnostech. Dozvíš se o ustanovení lidských práv a svobod, o politice, volbách a různých politických ideologiích. Probereme i Evropskou unii a její instituce.

  V lekcích ekonomie si definujeme základní pojmy a nahlédneme i do historie ekonomických škol. Zaměříme se zejména na základní ekonomické pojmy, jako je poptávka, nabídka a podíváme se na problematiku ekonomie z pohledu mikro –⁠ jednotlivci a firmy a makro –⁠ národní hospodářství. Dotkneme se také problematiky daní a měnové a fiskální politiky.

  Při studiu práva probereme základní právní pojmy. Budeme se věnovat veřejnému i soukromému právu. V prvních blocích zejména základní teorie právní vědy, na kterou navážou témata dotýkající se občanského, obchodního, autorského a jiného práva.

  Filozofie
  28 lekcí
  Psychologie
  8 lekcí
  Sociologie
  8 lekcí
  Politologie
  8 lekcí
  Ekonomie
  8 lekcí
  Právo
  8 lekcí

  Lekce prezenčně nebo online

  S online kurzy si můžeš užívat flexibilitu a učit se z pohodlí domova. Prezenční kurzy nabízejí interakci a osobní kontakt s lektory a spolužáky. Nezáleží na tom, kterou formu si vybereš, obě formy ti pomůžou v přípravě na přijímací zkoušky na tvou vysněnou školu.

  Zkušení lektoři s bohatou praxí

  Uč se od těch nejlepších, kteří ti předají teoretické znalosti i praktické dovednosti. Naši talentovaní a zkušení lektoři ti pomohou zvýšit pravděpodobnost úspěchu v přijímacím řízením na VŠ. Učit tě budou zkušení specialisté na ZSV i taletovaní učitelé z dalších oborů –⁠ studenti psychologie a kurz ekonomie pro tebe připravil vysokoškolský doktor s praxí na VŠE.

  Kompletní e-learningové materiály

  Získáš kompaktní a srozumitelné studijní podklady klíčových témat, které ti pomohou efektivněji studovat a uspět při přijímacím řízení na VŠ. S našimi studijními materiály budeš mít široké spektrum potřebných informací neustále po ruce, aby se ti učilo co nejpohodlněji a nejjednodušeji.

  Testy na ověření tvých znalostí

  Průběžné testy ti pomáhají ověřit znalosti a zlepši si zapamatování probrané látky na online kurzech. Testy ti poskytnou okamžitou zpětnou vazbu a na ostrých přijímačkách na VŠ  nebo u maturity tě nic nezaskočí.

  Procvičování otázek a Smart kvízy

  Zdokonal své znalosti a bav se při tom. Procvičovací otázky a Smart kvízy jsou inovativní nástroj pro zábavné a snadné procvičování probrané látky. Pomáhají našim studentům k dosahování co nejlepších výsledcích u přijímaček na VŠ.

  Modelové přijímačky

  Na závěr našich kurzů připravujeme pro studenty modelové přijímačky, na kterých máš jedinečnou šanci vyzkoušet si formu, styl a atmosféru skutečných přijímaček na VŠ. Vytváříme vlastní modelové otázky tak, abychom studentům dokázali simulovat test co nejvěrohodněji.

  Nahlédni do kurzu ZSV na přijímačky Scio

  Výuka ve virtuální třídě

  Vstup do naší inovativní online virtuální třídy na Light Boardu. Naše speciální zařízení kombinuje kouzlo interaktivního vyučování se špičkovou technologií. S jedinečným zobrazením psaného textu či kresbami, které svítí přímo před vámi, se výklady lektorů stávají fascinujícími a pro studenty snadno srozumitelnými. Propojení s virtuálními nástroji a možností online diskuzí s lektorem otevírá nové dimenze online výuky. Vyber si online formu kurzu a staň se součástí nejmodernějšího vzdělávání v Česku.

  Procvičování otázek

  Procvičování otázek v kurzech a pomocí Smart kvízů představuje hravý způsob, jak zlepšit své znalosti a paměť. Díky tomuto inovativnímu přístupu můžeš efektivněji a interaktivněji studovat a zvýšit své šance v přijímacím řízení na vysokou školu. V rámci online i prezenčních kurzů se setkáš s různými otázkami, které ti pomohou přezkoumávat a utvrzovat tvé vědomosti.

  Výuková videa

  Výuková videa jsou klíč k efektivnímu učení. Pokud propásneš výuku, lekce bude dostupná i zpětně. Záznamy lekcí jsou studentům k dispozici za pár hodin až dnů po skončení online lekce.
  Tyto záznamy výuky mají celou řadu výhod. Jsou dostupné všem studentům online ale i prezenčních kurzů. Díky možnosti opakovaného přehrávání se můžeš učit vlastním tempem a přizpůsobit si vzdělávací program podle svých potřeb. Výuková videa jsou tvým spolehlivým průvodcem na cestě k dosažení vynikajících výsledků v přijímacím řízení na vysokou školu.

  Vyber si termín a místo konání celoročního kurzu v Brně

  Všechny celoroční kurzy obsahují 68 lekcí. 32 lekcí proběhne online nebo prezenčně s lektorem a v rámci jednoho výukového dne stihneme probrat 2 lekce po 45 minutách. Zbylých 36 lekcí je formou samostudia. Všechny lekce mají studenti dostupné v našem e-learningovém systému. Výuka lekcí s lektorem probíhá od listopadu do února. První 4 týdny probíhají v blocích 3 hodiny (4 x 45 min.) a další týdny v blocích 1,5 h (2 x 45 min.)

  Způsob úhrady

  Zaplať hned, nebo si můžeš odložit platbu o měsíc, nebo zaplať pomocí tří měsíčních splátek bez navýšení ceny. Více níže v FAQ.

  Den
  Čas
  Dní
  Místo konání
  Termín
  Cena
  Volná místa
  Registrace
  Čtvrtek
  17:00-20:00
  11
  Online
  Listopad - únor
  5690 Kč
  Kapacita naplněna
  Objednat
  Sobota
  10:00-13:00
  11
  Online
  Listopad - únor
  5690 Kč
  Kapacita naplněna
  Objednat
  Neděle
  10:00-13:00
  11
  Husova 5, Brno
  Listopad - únor
  6690 Kč
  Kapacita naplněna
  Objednat
  Registrace
  Den
  Čas
  Dní
  Místo konání
  Termín
  Cena
  Volná místa
  Objednat
  Čtvrtek
  17:00-20:00
  11
  Online
  Listopad - únor
  5690 Kč
  Kapacita naplněna
  Objednat
  Sobota
  10:00-13:00
  11
  Online
  Listopad - únor
  5690 Kč
  Kapacita naplněna
  Objednat
  Neděle
  10:00-13:00
  11
  Husova 5, Brno
  Listopad - únor
  6690 Kč
  Kapacita naplněna

  Online

  Listopad 2023 až únor 2024

  • Termíny kurzu čtvrtek: 9.11., 16.11., 23.11., 30.11., 7.12., 14.12., 12.12., 11.1., 18.1., 25.1., 1.2.

  Lektoři kurzu ZSV

  Mgr. Tereza Večeřová Bůžková

  Český jazyk, ZSV a TSP
  Tereza vystudovala český jazyk a literaturu a ZSV. Se studenty nejraději pracuje na projektech, ve kterých se kombinují vědomosti z různých oborů, například filozofie s historií, literatura se sociologií a společně odhalují zajímavé informace, které v učebnicích nenajdete.

  Jerguš Dovala

  Psychologie
  Jerguš se dlouho rozhodoval mezi studiem medicíny, práv a psychologie. Psychologie u něj vyhrála, protože propojuje humanitní a přírodní vědy. Studuje FSS MU, nejvíc ho zajímá klinická a sexuální psychologie. Je také stážistou na psychiatrickém oddělení Fakultní nemocnice Brno.

  Mgr. Ladislav Knap

  Studijní předpoklady
  Láďovy nejoblíbenější předměty byly už od základní školy matematika, fyzika a společenské vědy. Vystudoval práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a aktuálně působí na pozici právníka zaměřujícího se na veřejné zakázky na Státním fondu životního prostředí ČR.

  Ing. Bc. Jiří Rotschedl, Ph.D.

  Základy společenských věd
  Jiří vystudoval stavební a ekonomickou fakultu VŠB-TU Ostrava a dále pokračoval na doktorském studiu na VŠE v Praze, kde působí jako externí vyučující předmětů Ekonomie I. a Psychologie a ekonomie I. Je autorem řady vědeckých článků a účastnil se několika výzkumných projektů zaměřených na oblast chudoby. Souběžně se studiem působil na klíčových manažerských pozicích v menších firmách i korporacích.

  Často kladené otázky

  Jaké jsou možnosti platby za tento kurz?

  Kurzy je možné uhradit několika způsoby: bankovním převodem, kartou nebo i kartou pomocí Google pay nebo Apple pay.
  Dále je možné využít odloženou platbu o měsíc nebo platbu na tři měsíční splátky, vždy po měsíci. Tyto možnosti jsou bez jakéhokoli navýšení částky, stačí jen uhradit platby včas. V případě zájmu o tuto možnost zvolte v košíku „platba kartou“.
  Tyto možnosti je možné využít pro studenty s trvalou nebo korespondeční adresou v České republice.

  V případě zájmu je možné také využít platbu pomocí zálohy, kdy po odeslání přihlášky stačí do 5 dnů uhradit zálohu 3000,- Kč nebo 120,- Euro a zbylou částku odeslat do 20.9.
  V případě zájmu o tuto možnost stačí využít platbu převodem a následně na účet zaslat výše uvedenou částku a dát nám o tom vědět zprávou na info@bmedic.cz. Tato možnost je dostupná pro studenty z ČR i SR.
  V případě využití odložené platby nebo platby na tři splátky se přístup ke kurzu zpřístupní ihned po finalizaci platební metody.

  Jak se liší prezenční kurz od online kurzu?

  Prezenční kurzy probíhají osobně, v Brně. Velikost prezenční skupiny je max. 18 studentů. Online kurzy student absolvuje u svého počítače z pohodlí domova. Obsahově se kurzy neliší. Studenti prezenční formy mají přístup i do e-learningu, ve kterém mají studijní materiály, procvičovací otázky a také záznamy z jiných lekcí.

  Výběr formy kurzu nejvíce ovlivní dojezdová vzdálenost nebo preference studentů. Někteří chtějí být fyzicky účastni kurzů, aby mohli interagovat s lektorem a ostatními studenty, jiní naopak chtějí kurz absolvovat v domácím prostředí.

  Pro psychologii:

  Prezenční kurzy psychologie probíhají tzv. hybridní formou. Znamená to, že část kurzu je prezenčně (kurz psychologie) a ostatní kurzy, které odpovídají přijímacímu řízení na studentem vybranou vysokou školu, jsou pouze online (Studijní předpoklady, ZSV, biologie). Prezenční kurzy psychologie mají kapacitu maximálně 18 studentů.

  Online kurzy psychologie probíhají pouze online, tj. všech kurzů v balíčku.

  Výběr formy kurzu nejvíce ovlivní dojezdová vzdálenost nebo preference studentů. Někteří chtějí být fyzicky účastni kurzů, aby mohli interagovat s lektorem a ostatními studenty, jiní naopak chtějí kurz absolvovat v domácím prostředí.

  Jak často probíhají kurzy?

  Kurzy probíhají v 11 týdnech od listopadu do února, což představuje frekvenci přibližně jednou za 1 až 2 týdny, a to v závislosti na státních svátcích, Vánoc a dalších dnů volna. Přesný harmonogram kurzu s daty výuky dostane student v předstihu. Kurz je koncipován tak, že první 4 týdny je výuka v bloku 3 hodiny a od pátého týdne je 1,5 hodinový blok.

  Kdo kurz ZSV Scio potřebuje?

  Kurz ZSV SCIO jsou určeny pro uchazeče o studium na ty vysoké školy, které mají v požadavcích tento typ testu (seznam škol, které využívají ZSV SCIO test je dostupný na webu scio.cz). Většinou se jedná o vysoké školy zaměřené na společenské vědy.

  Je možné záznam lekce zhlédnout i vícekrát?

  Ano, záznamy z lekcí jsou studentům k dispozici po dobu „členství“. Členství představuje zpřístupnění obsahu lekcí v e-learningovém prostředí, maximálně jeden rok: od 1. července do 30.června. Členství je však aktivní až po uhrazení plné částky a vždy končí 30. června.

  Do kdy získám přístup ke studijním materiálům?

  Studijní materiály jsou přístupny v průběhu členství studenta. Členství, tj. získání přístupů do e-learningové platformy se aktivuje po zaplacení celé částky kurzu a je vždy platný jeden školní rok od(nejdříve) 1. července. Každé členství nicméně končí vždy 30. června.

   

   Nevíš si rady s výběrem kurzu?

   Napiš nám zprávu a my ti s výběrem rádi poradíme.