Lektor ekonomie

Základy společenských věd

Ing. Bc. Jiří Rotschedl, Ph.D.

Lektor ekonomie

Jiří vystudoval stavební a ekonomickou fakultu VŠB-TU Ostrava a dále pokračoval na doktorském studiu na VŠE v Praze, kde působí jako externí vyučující předmětů Ekonomie I. a Psychologie a ekonomie I. Je autorem řady vědeckých článků a účastnil se několika výzkumných projektů zaměřených na oblast chudoby. Souběžně se studiem působil na klíčových manažerských pozicích v menších firmách i korporacích, např. řídil pobočkovou síť České pošty na celé jižní Moravě. Tehdy měl v týmu přes 1700 pracovníků pracujících na téměř 500 pobočkách.

Studenti Jirkovu výuku ekonomie oceňují pro jeho lidské a srozumitelné podání probírané látky. Hodiny oživuje vtipnými glosami o aktuálním dění ve světě ekonomiky a financí.

Ve volném čase hraje na piano a skládá hudbu a sportuje –⁠ má rád hlavně plavání a běhání. Také se zabývá psychologií, neurologií a psychiatrií ve vztahu k ekonomii a k vedení lidí.

Kurzy lektora

  Psychologie na VŠ – přípravný kurz na přijímačky

  Zjistit více

   ZSV Scio – kurz na přijímačky na VŠ

   Zjistit více

   Další lektoři

   Mgr. Ladislav Knap

   Studijní předpoklady
   Láďovy nejoblíbenější předměty byly už od základní školy matematika, fyzika a společenské vědy. Vystudoval práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a aktuálně působí na pozici právníka zaměřujícího se na veřejné zakázky na Státním fondu životního prostředí ČR.

   Mgr. Tereza Večeřová Bůžková

   Český jazyk, ZSV a TSP
   Tereza vystudovala český jazyk a literaturu a ZSV. Se studenty nejraději pracuje na projektech, ve kterých se kombinují vědomosti z různých oborů, například filozofie s historií, literatura se sociologií a společně odhalují zajímavé informace, které v učebnicích nenajdete.

   Ondřej Zbejval

   Psychologie
   Ondra byl odjakživa pilný a nadšený student a týmový hráč. Spolužákům často a rád pomáhal s probíranou látkou. Po gymnáziu šel studovat práva a mezinárodní vztahy. Ale brzy si uvědomil, co ho opravdu baví a naplňuje a právo vyměnil za psychologii na FSS MU. Oblíbil si například psychologii osobnosti.

   Tereza Marčíková

   Biologie
   Tereza se odmalička zajímá o biologii. Nejdříve se zajímala o svět zvířat a chtěla se stát veterinářkou. Pak u ní převládl zájem o lidské tělo a její cesty vedly ke studiu na lékařské fakultě. Už od základní školy spolužákům ráda a dobře pomáhala při učení biologie. Naplňuje ji práce s lidmi hlavně v lékařském odvětví.

   Jerguš Dovala

   Psychologie
   Jerguš se dlouho rozhodoval mezi studiem medicíny, práv a psychologie. Psychologie u něj vyhrála, protože propojuje humanitní a přírodní vědy. Studuje FSS MU, nejvíc ho zajímá klinická a sexuální psychologie. Je také stážistou na psychiatrickém oddělení Fakultní nemocnice Brno.

   Elen Marie Honzáková

   Matematika
   Elen se už od základní školy zajímá o přírodní vědy, ať už ve formě kroužků, olympiád, korespondenčních seminářů či odborných soustředění. Fyzika a matematika si v jejím srdci drží speciální místo svou rigorózní povahou a faktem, že tvoří základ pro hlubší pochopení jak ostatních přírodních věd, tak i celého světa.
   Všichni lektoři