Lektor češtiny, ZSV a kritického myšlení

Český jazyk, ZSV a TSP

Mgr. Tereza Večeřová Bůžková

lektor českého jazyka, ZSV a kritického myšlení

Tereza vystudovala český jazyk a literaturu a ZSV. Se studenty nejraději pracuje na projektech, ve kterých se kombinují vědomosti z různých oborů, například filozofie s historií, literatura se sociologií a společně odhalují zajímavé informace, které v učebnicích nenajdete.

Studentům se snaží učivo vysvětlovat v souvislostech, aby ho mohli zařadit do běžného každodenního života. Informace obsažené v jejích předmětech je škoda se jen naučit, mohou vám doslova změnit život k lepšímu. A to je Terčina mise ve vzdělávání. Ráda čte. Její oblíbené žánry jsou ruský realismus a český subjektivní romantismus. Z myšlenkových proudů je jí blízký stoicismus a Nietzscheho voluntarismus.

Kurzy lektora

 • Celá ČR

Přípravné kurzy na CERMAT přijímačky na střední školy 2024 – Matematika

Zjistit více
 • Celá ČR

Přípravné kurzy na CERMAT přijímačky na střední školy 2024 – Čeština

Zjistit více

  Psychologie na VŠ – přípravný kurz na přijímačky

  Zjistit více

   Samostudium psychologie

   Zjistit více

    Intenzivní kurz psychologie

    Zjistit více

     TSP na VŠ – přípravný kurz na přijímačky

     Zjistit více
     • Intenzivní kurz s lektorem
     • Samostudium
     • Celoroční kurz s lektorem

     Psychologie na VŠ – přípravný kurz na přijímačky

     Zjistit více

      ZSV Scio – kurz na přijímačky na VŠ

      Zjistit více
      • Celá ČR

      Přípravné kurzy na CERMAT přijímačky na střední školy 2024 z 9.třídy

      Zjistit více
      • Brno

      Prezenční přípravný kurz na CERMAT přijímačky na SŠ – Brno

      Zjistit více

      Další lektoři

      Mgr. Ladislav Knap

      Studijní předpoklady
      Láďovy nejoblíbenější předměty byly už od základní školy matematika, fyzika a společenské vědy. Vystudoval práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a aktuálně působí na pozici právníka zaměřujícího se na veřejné zakázky na Státním fondu životního prostředí ČR.

      Ing. Bc. Jiří Rotschedl, Ph.D.

      Základy společenských věd
      Jiří vystudoval stavební a ekonomickou fakultu VŠB-TU Ostrava a dále pokračoval na doktorském studiu na VŠE v Praze, kde působí jako externí vyučující předmětů Ekonomie I. a Psychologie a ekonomie I. Je autorem řady vědeckých článků a účastnil se několika výzkumných projektů zaměřených na oblast chudoby. Souběžně se studiem působil na klíčových manažerských pozicích v menších firmách i korporacích.

      Ondřej Zbejval

      Psychologie
      Ondra byl odjakživa pilný a nadšený student a týmový hráč. Spolužákům často a rád pomáhal s probíranou látkou. Po gymnáziu šel studovat práva a mezinárodní vztahy. Ale brzy si uvědomil, co ho opravdu baví a naplňuje a právo vyměnil za psychologii na FSS MU. Oblíbil si například psychologii osobnosti.

      Tereza Marčíková

      Biologie
      Tereza se odmalička zajímá o biologii. Nejdříve se zajímala o svět zvířat a chtěla se stát veterinářkou. Pak u ní převládl zájem o lidské tělo a její cesty vedly ke studiu na lékařské fakultě. Už od základní školy spolužákům ráda a dobře pomáhala při učení biologie. Naplňuje ji práce s lidmi hlavně v lékařském odvětví.

      Jerguš Dovala

      Psychologie
      Jerguš se dlouho rozhodoval mezi studiem medicíny, práv a psychologie. Psychologie u něj vyhrála, protože propojuje humanitní a přírodní vědy. Studuje FSS MU, nejvíc ho zajímá klinická a sexuální psychologie. Je také stážistou na psychiatrickém oddělení Fakultní nemocnice Brno.
      Všichni lektoři