lektorka češtiny Markéta

Český jazyk

Mgr. Markéta Macháčková

Redaktorka publicistiky

Markéta směřovala k univerzitnímu studiu českého jazyka a literatury už od gymnázia, kdy ji bavilo psát krátké povídky, zabývat se dějinami literatury a pravopisná cvičení brala jako zábavu. Pak si k tomu přidala praktickou žurnalistiku a zájem o mluvené slovo. Při učení ji nejvíc baví vyvolávat ve studentech lásku k poznání a touhu přijít jazykovým a literárním „záhadám“ na kloub.

Kurzy lektora

  • Celá ČR

Online kurz na CERMAT přijímačky na střední školy

Zjistit více
  • Brno

Prezenční přípravný kurz na CERMAT přijímačky na SŠ – Brno

Zjistit více

Další lektoři

Lukáš

Matematika
I když Lukáš není typickým učitelem matematiky nebo fyziky, tak se rozhodně ve výkladu neztratí. Už od 20 let totiž učil na základní škole informatiku a programování. Po dvou letech přesedlal na výuku matematiky a fyziky na Brněnském gymnáziu a v mezičase studoval Biomechaniku na VUT. U nás se zaměřuje hlavně na matematiku a tvorbu materiálů. Volný čas rád tráví v přírodě. Ať už jde o skautský tábor na Vysočině, čtrnáctidenní přechod rumunských hor nebo slézání ferrat, je vždy pro.

Hana

Český jazyk
Hana po maturitní zkoušce na gymnáziu v Třebíči 2 roky studovala ekonomii a právo. Po dvou letech ale změnila obor a začala studovat to, co ji dělá šťastnou - její nejméně oblíbené předměty na škole: dějepis a češtinu. Během studia spolupracovala s PdF MU na večerech autorského čtení, doučovala češtinu po Brně žáky základních i středních škol, připravovala je na přijímací zkoušky i k maturitě.

Ondřej

Matematika
Ondra o kariéře učitele uvažoval již na gymnáziu, ale nakonec se rozhodl pro studium všeobecného lékařství. Učení sama sebe nebo i často ostatních se pro něj ale stalo koníčkem - během celého studia se věnoval přípravě budoucích mediků na přijímačky z fyziky, kde mohl i bohatě využít své znalosti z matematiky.

Lucka

Český jazyk
Český jazyk je pro Lucku oblíbeným předmětem již od střední školy, kdy se účastnila různých soutěží včetně debatního kroužku. A i když její další studium vedlo na lékařskou fakultu v Brně, český jazyk stále zůstal její vášní.

Jonáš

Český jazyk
Jonáš si vybral doučování češtiny proto, že si myslí, že je základem dalšího úspěšného studia a i přes fakt, že je to jazyk složitý, tak je krásný. Velmi rád se o svoje znalosti dělí s ostatními, a to nejen na kurzu, ale i na vysoké škole, kde se kromě vlastního studia věnoval i výuce anatomie a neurologie.
Všichni lektoři