lektorka češtiny Hana

Český jazyk

Mgr. Hana Kucharová

SSOŠ Třebíč

Po maturitní zkoušce na gymnáziu v Třebíči jsem 2 roky studovala ekonomii a právo. Když vás něco nebaví, tak to nedělejte! To byla moje první chyba. Takže jsem po dvou letech změnila obor a konečně začala studovat to, co mne dělá šťastnou. Nejméně oblíbené předměty na škole – čeština a dějepis. Během studia jsem spolupracovala s PdF MU na večerech autorského čtení, doučovala češtinu po Brně žáky základních i středních škol, připravovala je na přijímací zkoušky i k maturitě, také jsem učila češtinu cizince, jezdila na archeologický výzkum, historické a literární exkurze po celé republice. Nasbírala jsem spoustu inspirace, zkušeností a poznala pár velmi dobrých lidí, momentálně již kolegů učitelů. Před dokončením magisterského studia jsem již působila jako češtinářka na střední škole, kde jsem učila do roku 2022, teď mne čeká další životní výzva a zkušenost, a to učit na základce.

Mimo můj profesní život – miluji jídlo, dobré jídlo a také víno, protože to k jídlu patří. Proto jsem se z Vysočiny odstěhovala k Mikulovu, kde mi nechybí vlastně ani dobré jídlo a už vůbec ne dobré víno. Ráda relaxuji ve své malé kuchyni, kde se snažím vše dělat, jak nejlépe umím. Po dobré jídle ale ještě nikdo nezhubnul, takže mým dalším koníčkem je určitě sport. 11 let jsem hrála házenou, teď se věnuji běhu a cvičení ve fitku. Velmi ráda také cestuji, poznávat nové země, jejich kulturu a jídlo, to je moje malá vášeň. A v neposlední řadě bych byla špatná češtinářka, pokud by mne nebavila četba. Naprosto miluji romány, novely a povídky, které skrývají příběhy lidí po 2. světové válce. Četba mne bavila už od dětství, později ve škole mě chytila čeština celkově, proto i dnes svoji práci neberu jako práci a povinnost, ale jako zábavu a koníček. 

Nakonec citát, který vystihuje nejednu životní cestu.

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ —  Jan Amos Komenský

Já vám můžu pomoci jít malým krůčkem naproti vaší budoucnosti – s přípravou na přijímací zkoušky na SŠ.

 

Kdo jsem?
… jsem dcera dvou úžasných rodičů.
… jsem přítelkyně milujícího přítele.
… jsem máma jednoho malého uličníka.
… jsem učitelka a na svoji práci jsem hrdá, protože mě baví.
… jsem ale taky obyčejná holka, která ráda pomůže.
… jsem i nadšená amatérská kuchařka, která má vaření jako relax.

Kurzy lektora

  • Celá ČR

Přípravné kurzy na CERMAT přijímačky na střední školy 2024 z 9.třídy

Zjistit více

Další lektoři

Mgr. Ladislav Knap

Studijní předpoklady
Láďovy nejoblíbenější předměty byly už od základní školy matematika, fyzika a společenské vědy. Vystudoval práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a aktuálně působí na pozici právníka zaměřujícího se na veřejné zakázky na Státním fondu životního prostředí ČR.

Ing. Bc. Jiří Rotschedl, Ph.D.

Základy společenských věd
Jiří vystudoval stavební a ekonomickou fakultu VŠB-TU Ostrava a dále pokračoval na doktorském studiu na VŠE v Praze, kde působí jako externí vyučující předmětů Ekonomie I. a Psychologie a ekonomie I. Je autorem řady vědeckých článků a účastnil se několika výzkumných projektů zaměřených na oblast chudoby. Souběžně se studiem působil na klíčových manažerských pozicích v menších firmách i korporacích.

Mgr. Tereza Večeřová Bůžková

Český jazyk, ZSV a TSP
Tereza vystudovala český jazyk a literaturu a ZSV. Se studenty nejraději pracuje na projektech, ve kterých se kombinují vědomosti z různých oborů, například filozofie s historií, literatura se sociologií a společně odhalují zajímavé informace, které v učebnicích nenajdete.

Ondřej Zbejval

Psychologie
Ondra byl odjakživa pilný a nadšený student a týmový hráč. Spolužákům často a rád pomáhal s probíranou látkou. Po gymnáziu šel studovat práva a mezinárodní vztahy. Ale brzy si uvědomil, co ho opravdu baví a naplňuje a právo vyměnil za psychologii na FSS MU. Oblíbil si například psychologii osobnosti.

Tereza Marčíková

Biologie
Tereza se odmalička zajímá o biologii. Nejdříve se zajímala o svět zvířat a chtěla se stát veterinářkou. Pak u ní převládl zájem o lidské tělo a její cesty vedly ke studiu na lékařské fakultě. Už od základní školy spolužákům ráda a dobře pomáhala při učení biologie. Naplňuje ji práce s lidmi hlavně v lékařském odvětví.

Jerguš Dovala

Psychologie
Jerguš se dlouho rozhodoval mezi studiem medicíny, práv a psychologie. Psychologie u něj vyhrála, protože propojuje humanitní a přírodní vědy. Studuje FSS MU, nejvíc ho zajímá klinická a sexuální psychologie. Je také stážistou na psychiatrickém oddělení Fakultní nemocnice Brno.
Všichni lektoři