lektorka češtiny Hana

Český jazyk

Mgr. Hana Kucharová

SSOŠ Třebíč

Po maturitní zkoušce na gymnáziu v Třebíči jsem 2 roky studovala ekonomii a právo. Když vás něco nebaví, tak to nedělejte! To byla moje první chyba. Takže jsem po dvou letech změnila obor a konečně začala studovat to, co mne dělá šťastnou. Nejméně oblíbené předměty na škole – čeština a dějepis. Během studia jsem spolupracovala s PdF MU na večerech autorského čtení, doučovala češtinu po Brně žáky základních i středních škol, připravovala je na přijímací zkoušky i k maturitě, také jsem učila češtinu cizince, jezdila na archeologický výzkum, historické a literární exkurze po celé republice. Nasbírala jsem spoustu inspirace, zkušeností a poznala pár velmi dobrých lidí, momentálně již kolegů učitelů. Před dokončením magisterského studia jsem již působila jako češtinářka na střední škole, kde jsem učila do roku 2022, teď mne čeká další životní výzva a zkušenost, a to učit na základce.

Mimo můj profesní život – miluji jídlo, dobré jídlo a také víno, protože to k jídlu patří. Proto jsem se z Vysočiny odstěhovala k Mikulovu, kde mi nechybí vlastně ani dobré jídlo a už vůbec ne dobré víno. Ráda relaxuji ve své malé kuchyni, kde se snažím vše dělat, jak nejlépe umím. Po dobré jídle ale ještě nikdo nezhubnul, takže mým dalším koníčkem je určitě sport. 11 let jsem hrála házenou, teď se věnuji běhu a cvičení ve fitku. Velmi ráda také cestuji, poznávat nové země, jejich kulturu a jídlo, to je moje malá vášeň. A v neposlední řadě bych byla špatná češtinářka, pokud by mne nebavila četba. Naprosto miluji romány, novely a povídky, které skrývají příběhy lidí po 2. světové válce. Četba mne bavila už od dětství, později ve škole mě chytila čeština celkově, proto i dnes svoji práci neberu jako práci a povinnost, ale jako zábavu a koníček. 

Nakonec citát, který vystihuje nejednu životní cestu.

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ —  Jan Amos Komenský

Já vám můžu pomoci jít malým krůčkem naproti vaší budoucnosti – s přípravou na přijímací zkoušky na SŠ.

 

Kdo jsem?
… jsem dcera dvou úžasných rodičů.
… jsem přítelkyně milujícího přítele.
… jsem máma jednoho malého uličníka.
… jsem učitelka a na svoji práci jsem hrdá, protože mě baví.
… jsem ale taky obyčejná holka, která ráda pomůže.
… jsem i nadšená amatérská kuchařka, která má vaření jako relax.

Kurzy lektora

  • Celá ČR

Online kurz na CERMAT přijímačky na střední školy

Zjistit více
  • Brno

Prezenční přípravný kurz na CERMAT přijímačky na SŠ – Brno

Zjistit více

Další lektoři

Lukáš

Matematika
I když Lukáš není typickým učitelem matematiky nebo fyziky, tak se rozhodně ve výkladu neztratí. Už od 20 let totiž učil na základní škole informatiku a programování. Po dvou letech přesedlal na výuku matematiky a fyziky na Brněnském gymnáziu a v mezičase studoval Biomechaniku na VUT. U nás se zaměřuje hlavně na matematiku a tvorbu materiálů. Volný čas rád tráví v přírodě. Ať už jde o skautský tábor na Vysočině, čtrnáctidenní přechod rumunských hor nebo slézání ferrat, je vždy pro.

Markéta

Český jazyk
Markéta směřovala k univerzitnímu studiu českého jazyka a literatury už od gymnázia, kdy ji bavilo psát krátké povídky, zabývat se dějinami literatury a pravopisná cvičení brala jako zábavu. Pak si k tomu přidala praktickou žurnalistiku a zájem o mluvené slovo. Při učení ji nejvíc baví vyvolávat ve studentech lásku k poznání a touhu přijít jazykovým a literárním "záhadám" na kloub.

Ondřej

Matematika
Ondra o kariéře učitele uvažoval již na gymnáziu, ale nakonec se rozhodl pro studium všeobecného lékařství. Učení sama sebe nebo i často ostatních se pro něj ale stalo koníčkem - během celého studia se věnoval přípravě budoucích mediků na přijímačky z fyziky, kde mohl i bohatě využít své znalosti z matematiky.

Lucka

Český jazyk
Český jazyk je pro Lucku oblíbeným předmětem již od střední školy, kdy se účastnila různých soutěží včetně debatního kroužku. A i když její další studium vedlo na lékařskou fakultu v Brně, český jazyk stále zůstal její vášní.

Jonáš

Český jazyk
Jonáš si vybral doučování češtiny proto, že si myslí, že je základem dalšího úspěšného studia a i přes fakt, že je to jazyk složitý, tak je krásný. Velmi rád se o svoje znalosti dělí s ostatními, a to nejen na kurzu, ale i na vysoké škole, kde se kromě vlastního studia věnoval i výuce anatomie a neurologie.
Všichni lektoři